Тимчасові конструкції
Під тимчасовим протезуванням мається на увазі встановлення ортопедичних конструкцій, які використовуються пацієнтом до моменту закінчення процесу лікування. Найчастіше в якості таких виробів використовуються тимчасові коронки, протези з нейлону й акрилу, пластинкові протези. Крім цього, існують завдання, коли для створення тимчасових конструкцій можуть бути використані металопластикові та металокерамічні коронки.
Призначення тимчасових конструкцій
Природно, що протезування - це процес, що складається з декількох етапів. Це планування, підготовка і безпосереднє виготовлення ортопедичних конструкцій. На всіх етапах лікування пацієнт не повинен позбавлятися можливості вести активний спосіб життя, нормально харчуватися, спілкуватися. Щоб створити для цього необхідні умови, знадобляться тимчасові (провізорні) конструкції, які виглядають естетично і дозволяють відновити втрачені функції зубощелепної системи. Якісні тимчасові коронки купити (зробити замовлення на виготовлення) можна в Bauer's Cad / Cam Lab.
На яких етапах найчастіше використовуються тимчасові протези?
Основні випадки, в яких може знадобитися виготовлення тимчасових коронок і їх установка:
- на етапі визначення клінічної ситуації, складання плану, коли необхідно видалити старі протези або коронки;
- під час підготовчого лікування, коли також видаляють старі ортопедичні конструкції;
- після установки імплантатів, коли навантаження на них неприпустиме (використовуються тимчасові конструкції з опорою на сусідні зуби);
- для захисту препарованих зубів.
Крім того, тимчасові конструкції використовуються для:
• Захисту опорних зубів. Тимчасові протези запобігають зміщенню зубів та їхньому контакту із зовнішніми подразниками.
• Адаптації до штучних зубів. Тимчасові конструкції за формою та розмірами ідентичні постійним штучним зубам, що дозволяє пацієнту заздалегідь до них звикнути.
Які бувають тимчасові протези?
Насамперед, виділяють знімні та незнімні конструкції. Останні, це коронки чи мостоподібні протези – вони фіксуються за допомогою тимчасового цементу, який згодом розсмоктується. Знімні протези фіксуються за допомогою спеціальних гачків із пластику або металу. Якщо протезування проводиться на імплантатах, застосовують абатменти тимчасові, що дозволяють закріпити тимчасову коронку.
Методи виготовлення тимчасових конструкцій
Класичний спосіб виготовлення тимчасових конструкцій – за допомогою силіконових відбитків, у яких відливаються гіпсові моделі, а потім акрилова коронка. CAD/CAM-технологія дозволяє зробити це у стислий термін і з максимальною точністю. Отримані протези відрізняються високою біологічною сумісністю і можуть застосовуватися навіть у пацієнтів зі схильністю до алергічних реакцій. Усього за кілька етапів відбувається виготовлення тимчасової коронки:
- сканування ротової порожнини;
- моделювання реставрації у спеціальному програмному забезпеченні;
- виточування тимчасової конструкції на фрезерному верстаті.
Зуботехнічна лабораторія Bauer's Cad/Cam Lab у Дніпрі надає фахівцям унікальну можливість використовувати у своїй роботі інноваційні технології: CAD/CAM, 3D-друк, які дозволять підвищити продуктивність та якість роботи кабінету чи клініки, розширять перелік послуг. Наша лабораторія пропонує виготовлення тимчасових конструкцій на замовлення: використовуйте наші можливості у своїх цілях та за доступною ціною!
Приклади робіт Bauer's CAD / CAM
Приклади робіт Bauer's CAD / CAM